Ontmoeten om te filmen: intervisie Train the Trainer
Laat je op 6 oktober 2026 inspireren door hoe anderen aan de slag gaan met het audiovisueel documenteren van immaterieel erfgoed! Tijdens deze eerste intervisie brengen we mensen samen om ideeën, vragen en ervaringen uit te wisselen, en om nieuwe samenwerkingen te laten ontstaan.
Deze intervisie draait helemaal rond uitwisselen en match-making! Op 6 oktober 2026 brengen we mensen samen om ideeën, projecten en vragen te delen, en om nieuwe verbindingen te leggen.
Na inspirerende pitches en een match-making marktje gaan we in kleine groepen dieper in op actuele thema’s rond werken met audiovisueel erfgoed en immaterieel erfgoed.
Het wordt een namiddag vol inspiratie, open dialoog en concrete kruisbestuiving!
Inspireer en deel jouw idee via een pitch of een poster!
Heb je een idee om immaterieel te filmen, maar zoek je nog partners? Zet je een project op of wil je je vooruitgang delen?
Vertel het ons via een korte pitch van 5 minuutjes!
Geef je graag wat langer uitleg? Of is een pitch niet jouw ding? Deel dan jouw idee, traject, oproep, ...
Vertel het via het postermarktje!
Doe je graag beiden? Ook dat kan! Vul de informatie over jouw pitch en/of jouw poster aan in het inschrijvingsformulier onderaan deze pagina. Wij maken dan jouw pitch of poster klaar tegen de intervisie op 26 mei.
Details
Datum
Prijs
Locatie
Deel deze pagina
Ook interessant
Histories Festival 2026
Immaterieel erfgoed is er in alle soorten en maten. Het kan van alles zijn. Daarom wordt het vaak in deelverzamelingen, zogenaamde ‘domeinen’, ondergebracht. Het kunnen praktijken zijn rond: vertellen en taalgebruik, muziek en podiumkunsten, rituelen en feesten of gebruiken, natuur en landbouw, sport en spel, eten en drinken of ambacht, vakmanschap of techniek. Of geen van dat alles. Of van alles iets.
Dit evenement linkt onder meer aan het immaterieel erfgoed van rituelen en feesten of gebruiken.
Studiedag "Levende erfgoedplekken - Van Napels tot Brugge"
Wereldwijd wordt gezocht naar een meer integrale omgang met erfgoed. Ook in Vlaanderen gaan organisaties steeds meer aan de slag met deze 'Spirit of Naples'. Op 9 oktober 2026 verkent de Vlaamse studiedag “Levende erfgoedplekken - Van Napels tot Brugge” deze actuele ontwikkelingen. De dag vertrekt vanuit het recente pilootproject over de Werelderfgoedsite van het Begijnhof van Brugge.
CEMPER connect: onbevangen erfgoedzorg
Immaterieel erfgoed is er in alle soorten en maten. Het kan van alles zijn. Daarom wordt het vaak in deelverzamelingen, zogenaamde ‘domeinen’, ondergebracht. Het kunnen praktijken zijn rond: vertellen en taalgebruik, muziek en podiumkunsten, rituelen en feesten of gebruiken, natuur en landbouw, sport en spel, eten en drinken of ambacht, vakmanschap of techniek. Of geen van dat alles. Of van alles iets.
CEMPER Connect linkt onder meer aan het immaterieel erfgoed van muziek en podiumkunsten.