Ga verder naar de inhoud
Afbeeldingsinformatie
Home Kennisbank Overzicht Van traditie tot freestyle: hiphop, house en waacking

Van traditie tot freestyle: hiphop, house en waacking

Nina herkent dansers meteen, zonder dat zij gedanst hebben. “Het zit in de kledingstijl van die personen, hoe zij lopen en de uitstraling van energie”, verklaart ze. Dansen reikt verder dan de rand van het podium. Het is een levensstijl. Een ontastbaar doen, delen, en doorgeven van kennis en cultuur.

Algemene informatie

Auteur

Werkplaats immaterieel erfgoed

Laatst aangepast

10.09.2026

Publicatiedatum

2026

Trefwoorden

Dans is embodied heritage. De kennis en beweging zit in het lichaam. Wil je ook leren dansen? Dan heb je niet genoeg aan een leerboek, maar heb je ook de ander nodig. Je geeft het door met je lichaam.

Werkplaats immaterieel erfgoed sprak met danseres Nina Muñoz (24) over hiphop, house en waacking als erfgoed, de dunne lijn tussen the club en de danszaal, over de gemeenschap in Brussel en waarom dansers ‘knuffeliger’ zijn.

Het artikel verscheen in Danst magazine van Danspunt.