Vakdag lemen en vitsen
Immaterieel erfgoed is er in alle soorten en maten. Het kan van alles zijn. Daarom wordt het vaak in deelverzamelingen, zogenaamde ‘domeinen’, ondergebracht. Het kunnen praktijken zijn rond: vertellen en taalgebruik, muziek en podiumkunsten, rituelen en feesten of gebruiken, natuur en landbouw, sport en spel, eten en drinken of ambacht, vakmanschap of techniek. Of geen van dat alles. Of van alles iets.
Vakdag Lemen en vitsen linkt onder meer aan het immaterieel erfgoed van ambachten, vakmanchap en techniek.
Over dit agenda-item
De Agenda van immaterieelerfgoed.be deelt het aanbod aan opleidingen, evenementen en activiteiten rond het borgen van immaterieel erfgoed in Vlaanderen en Brussel. Je vindt hier activiteiten van Werkplaats immaterieel erfgoed, Departement Cultuur Jeugd Media, alsook van organisaties in het brede netwerk rond immaterieel erfgoed. Deze activiteit wordt in onderlinge overeenkomst met de initiatiefnemers op deze Agenda bekend gemaakt.
VAKdagen
Tijdens vakdagen duikt Vakmanschap & Erfgoed dieper in één materiaal, techniek of thema. Verwacht inhoud, ontmoeting en uitwisseling voor en door de community.
VAKdagen zijn ontmoetingsdagen voor en door de community. We brengen makers samen rond één vakgebied om kennis en ervaringen uit te wisselen.
Het programma wordt opgebouwd volgens de noden uit het veld en kan bestaan uit lezingen, workshops, rondetafelgesprekken, …
Zo ontstaat een plek waar jouw vakmanschap gedeeld, verdiept én verder ontwikkeld wordt, samen met gelijkgestemden.
Vakdag lemen & vitsen: 3 oktober
Programma en inschrijven volgt binnenkort op deze pagina.
Deel deze pagina
Ook interessant
Werkplaats: Vragenuurtje
Ben je op zoek naar een immaterieel erfgoedpraktijk? Wil je tips om jouw praktijk te borgen en levend te houden? Of wil je graag met ons brainstormen?
Ontmoeten om te filmen: intervisie Train the Trainer
Studiedag "Levende erfgoedplekken - Van Napels tot Brugge"
Wereldwijd wordt gezocht naar een meer integrale omgang met erfgoed. Ook in Vlaanderen gaan organisaties steeds meer aan de slag met deze 'Spirit of Naples'. Op 9 oktober 2026 verkent de Vlaamse studiedag “Levende erfgoedplekken - Van Napels tot Brugge” deze actuele ontwikkelingen. De dag vertrekt vanuit het recente pilootproject over de Werelderfgoedsite van het Begijnhof van Brugge.