Ga verder naar de inhoud
Home Alle projecten Communicatiecampagne ‘Zo goed voelt immaterieel erfgoed!’

Com­mu­ni­ca­tie­cam­pag­ne ‘Zo goed voelt immaterieel erfgoed!’

Kende jij immaterieel erfgoed al voor je op deze website terechtkwam? Nee? Dan ben jij niet alleen! Veel mensen hoorden de term nog nooit. Daar bracht Werkplaats immaterieel erfgoed, samen met vele anderen, verandering in! Tijdens de zomer van 2023 zag je in tal van stations, op sociale media en in het straatbeeld posters die immaterieel erfgoed in de kijker zetten.

Wat en hoe?

Immaterieel erfgoed, dat zijn gebruiken, rituelen, ambachten, vakmanschap, die van generatie op generatie worden doorgegeven. Van de vaardigheden van de kantklosser, tot virtuositeit van de vioolspeler en van het organiseren van een processie tot het inmaken van passata.

En het resultaat van dat alles? Dat kan je horen, ruiken, proeven, voelen en zien, bijvoorbeeld bij de boegbeelden van onze campagne

  • Bij klokkenluidster Veerle uit Roeselare, want zo goed klinkt immaterieel erfgoed!
  • Bij friturist Luc, die je met een heerlijke puntzak friet verlekkert, want zo goed smaakt immaterieel erfgoed!
  • Bij strandbloemverkopers Anna en Moyi, want met een beetje verbeelding: zo goed ruikt immaterieel erfgoed!
  • Bij tattoo-artiest Tanne, want zo goed oogt erfgoed!
Afbeeldingsinformatie
Afbeeldingsinformatie
Afbeeldingsinformatie
Afbeeldingsinformatie

Naast deze vier officiële campagnebeelden kon je ook andere posters bespeuren in het straatbeeld. De Werkplaats deed een oproep naar alle erfgoedgemeenschappen in haar netwerk om het begrip immaterieel erfgoed mee bekend te maken door een gepersonaliseerde poster van hun eigen immaterieel-erfgoedpraktijk aan het raam te hangen.

Daarnaast gingen Lodewijk Deleu (ikwashier.live) en Luna Nys (LunadiscoversBelgium) met hun camera op pad om immaterieel erfgoed op verschillende manieren in de kijker te zetten. Deze video’s vonden hun plaats op de sociale media van de Werkplaats.

Lodewijk Deleu op pad bij de Reuskens in Borgerhout