Van het doorgeven van textielambachten tot het creëren van een nieuwe samenleving
Volgens DOEK zijn creativiteit en ambachtelijkheid de sleutels voor sociale verandering. Borgen van immaterieel erfgoed voor een betere samenleving? Het kan!
DOEK vertrekt vanuit kunst en textiel, maar zet in de eerste plaats in op mensen en een nieuwe samenleving.
De organisatie gaat op zoek naar talenten die nieuwkomers - met een recente migratieachtergrond- meebrengen vanuit hun thuisland. Niet omdat die bewuste nieuwkomers vandaag een verplichte doelgroep zijn, maar wel uit nieuwsgierigheid naar de ervaringen en competenties ze in onze samenleving binnenbrengen. Het ontwikkelen, delen en doorgeven van (textiele) kennis en vaardigheden, maakt hen sociaal en professioneel sterker en ons rijker. Doorheen de werking van DOEK verdwijnt wij en zij dan ook naar de achtergrond.
“Uiteindelijk werken we zo samen mét nieuwkomers aan een nieuwe samenleving, in plaats van hen te beschouwen als het probleem dat wij moeten zien op te lossen.”
Lies van Assche – DOEK vzw
Deel deze pagina
Meer weten of samenwerken?
Dit erfgoed werd toegevoegd door iemand die het een warm hart toedraagt. Wil je meer weten? Heb je een opmerking? Of zie je kansen in een samenwerking?
Werkplaats immaterieel erfgoed brengt je in contact met de inzender van deze praktijk.
Gerelateerde items
Bekijk alle artikelsVoeg jouw erfgoed toe!
Deze website zet immaterieel erfgoed in Vlaanderen en Brussel in de kijker, in al zijn veelzijdigheid. Beoefenaars, liefhebbers, groepen en organisaties kunnen hier zelf hun erfgoedpraktijk beschrijven en delen. Ook jij!