Theaterpoppen-prototypes 2020
In de eerste fase van hun beurstraject lag de nadruk op het maken en bespelen van theaterfiguren. Samen met de leerlingen wou de meester zoveel mogelijk traditionele figurentheatertechnieken onderzoeken en uitproberen. In de tweede fase worden die technieken met moderne materialen opnieuw geconstrueerd. De oude modellen dienden als basis voor verbeterde prototypes.
Meester en leerlingen vormen het perfecte team en gaan samen op zoek naar nieuwe technische toepassingen. . Dirk werkt al jaren als figurentheatermaker en doorliep alle facetten van de stiel. Zijn meesterschap in combinatie met de expertise van de leerlingen in andere kunstdisciplines geeft het beurstraject veel mogelijkheden. Bart heeft als stop-motion-animator veel materiaalkennis. Pascale is illustratrice en sterk in vormgeving. Door traditie te matchen met nieuwe technologie willen ze oude technieken waarde geven voor de toekomst.
"We moeten het warm water niet proberen uit te vinden. Bestaande, traditionele en zelfs vergeten technieken zijn vaak heel bruikbaar in een hedendaagse context. Heel wat oude theaterpoppen zijn met een enorm vakmanschap gemaakt en moeilijk te verbeteren, behalve dat we er onze nieuwe kennis van materialen of ergonomie kunnen op toepassen."
Dirk Verbeeck
Themadomeinen
Erfgoedregisters
- Meester-leerlingtraject (van 2019 t.e.m. 2020)
Deel deze pagina
Meer weten of samenwerken?
Dit erfgoed werd toegevoegd door iemand die het een warm hart toedraagt. Wil je meer weten? Heb je een opmerking? Of zie je kansen in een samenwerking?
Werkplaats immaterieel erfgoed brengt je in contact met de inzender van deze praktijk.
Gerelateerde items
Bekijk alle artikelsVoeg jouw erfgoed toe!
Deze website zet immaterieel erfgoed in Vlaanderen en Brussel in de kijker, in al zijn veelzijdigheid. Beoefenaars, liefhebbers, groepen en organisaties kunnen hier zelf hun erfgoedpraktijk beschrijven en delen. Ook jij!